İddaa oynamayı seviyorsanız ve hafta sonlarını iple çekerek iddaa programları üzerinde birkaç saatinizi vererek tahminlerinizi yapıp kuponunuzu da yatırıyorsanız artık yapmanız gereken bu kuponun tutmasını beklemektir. Bu kupon tutsa da, tutmasa da mutlaka kontrol edildikten sonra imha edilmesinde yarar bulunmaktadır. Çünkü bu kuponda birden çok müsabakaya bahis yapacağınız için mutlaka atladığınız bir müsabaka olabilir.

İddaa kuponu hesaplama işlemleri nasıl yapılır?

Bunun ise yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi internet üzerinden barkot ile sorgulama, birisi de iddaa kupon oynadığınız veya da herhangi bir iddaa bayisine giderek makineden bu sorgulamayı yapmalısınız. Bunun yanında elbette ki internette bir sürü iddaa kuponu hesaplama programları bulunmaktadır ancak bu programların bazıları hiç yanıt vermezken, bazıları da yanlış hesaplamalarda bulunabilmektedir. Bununla birlikte internette bulunan çok az program bu kuponları tam olarak size hesaplayabilmektedir.

Bunun yanında elbette ki siz de bu kuponları yatırdıktan sonra eğer ikramiye kazanırsanız bunun tutarının ne kadar olacağını hesaplamak isteyebilirsiniz. Bunun için tam sonuç veren bir program bulursanız elinizle bu hesaplamaları yaparak çok zaman kaybına da uğramamış olursunuz.

Kazandığınız iddaa kuponunun kesin sonucu nereden öğrenilir?

Elbette ki kesin sonuç internette resmi iddaa sitesinin ana sayfasındaki barkotlu hesaplama türü ile iddaa bayilerinde bulunan makinelerin yaptıkları hesaplamalardır. Bu hesaplamalar size kesin sonucu verebilmektedir. İnternet ortamında resmi iddaa sitesinde yaptığınız iddaa barkod sorgulama bilgisayarınızın ana sayfasında görünecektir ve siz bu görüntüden çıktı da alabilirsiniz. Bunun yanında iddaa bayilerinde makine ile yapılan sorgulamada da makine size kuponunuzun sonucunu gösteren bir belge verecektir. Burada kazandığınız miktar da belirtilecektir ve bu sizin iddaa kuponunuzun ikramiyesi olacaktır. Kaybederseniz de bu belgelerde bu durumu görme imkanına sahip olursunuz.

Elbette bu işlemleri yapmadan kuponunuzu kesinlikle imha etmeyin. Çünkü bu durumu yaşamış bir sürü insanı bulabilirsiniz. Yanlış hesaplamalardan ve yanlış müsabakalara bakmaktan dolayı sinirlenerek kuponun tutmadığını sanıp yırtan çok kişiye rastlamak mümkündür. Bu nedenle mutlaka kuponunuzun sorgusunu ya internetteki iddaa resmi sitesinin ana sayfasından kendiniz yapın veya da iddaa bayilerinden birisinde makineye iddaa kupon sorgulama yaptırın. Eğer bu sistemlerde kuponunuzun yattığını görürseniz bundan sonra kuponunuzu imha edebilirsiniz.

İddaa kuponu sorgulama ücretli midir?

İnternet sitesinde yapılan sorgulama ücretsiz iddaa barkod sorgulamaolarak yapılmaktadır ve resmi iddaa sitesi sizden hiçbir ücret talep etmemektedir. Bunun yanında elbette ki iddaa bayilerinde makineler tarafından yapılan sorgulamalar da ücretsiz iddaa kupon sorgulamaişlemi olarak ücretsiz yapılabilmektedir.

Bu işlemleri yaparken sizin hiçbir yere üyelik işlemi yaptırmanıza gerek yoktur. Bu nedenle üyelik işlemleri isteyerek sorgu yapma işlemlerini yapan sitelerde uzak durmanızda yarar bulunmaktadır. Çünkü bu sitelerin yaptıkları sorgulamalar da resmi bir sonuç olarak görülmeyecektir. Eğer üyeliksiz iddaa barkod sorgulama işlemlerini yapan sitelerde bu işlemi yapmak isterseniz bunların da resmi bir sonuç olmayacağını bilmenizde yarar bulunmaktadır. İşte tüm bu nedenlerle kuponlarınızın sorgulamasını yapmak ve resmi olarak ne kadar ikramiye kazandığınızı öğrenmek için resmi iddaa sitesinin ana sayfasından veya da iddaa bayilerindeki makinelerden sorgulama yaptırmanız gerekmektedir.

Eğer yaptığınız iddaa kuponu ikramiye kazandıysa bu kuponun ikramiyesini belli orana kadar iddaa bayilerinden almanız mümkün olacaktır. Ancak belli bir limiti aşıyorsa bu durumda İddaa Bölge müdürlüklerine veya da Ankara’da bulunan Genel müdürlüğü kuponunuzla birlikte müracaat etmeniz gerekmektedir. Belli işlemler yerine getirildikten sonra size kazancınız teslim edilecektir.

Tüm bunlar bize anlatmaktadır ki iddaa kuponu sorgulama ücretsiz bir işlemdir ve bu işlemlerden ücret talep eden sitelerden kesinlikle kaçınmanızda yarar bulunmaktadır. Çünkü bu siteler sizin bilgilerinizi alarak çok büyük ikramiye kazandığınızda size musallat olabilecekleri gibi, kupon bilgilerinizi kopyalayarak kupon oluşturup size kuponunuzun yattığını söyleyerek ikramiyenizi de alabileceklerdir. Tüm bunları düşünerek internette sorgu yapmak isterseniz mutlaka iddaa resmi sitesinin ana sayfasından giriş yaparak sorgulama işlemlerinizi yapmanız veya da en yakın iddaa bayisine giderek orada makineye sorgulama yaptırmanız size avantaj sağlayacaktır. Bu işlemler sizin için ayrıca güvenli de olacaktır. Bu nedenle resmi olmayan iddaa sitelerinde sorgulama yapmayacağınız gibi bilgilerinizi de paylaşmamanız yararınıza olacaktır.